SOŠTAR na potulkách Prahou

13 – 15. júna 2019 sa uskutočnila exkurzia do hlavného mesta Českej republiky, do stovežatej Prahy. Výletu sa zúčastnilo 44 žiakov z  tried I. MPE, I. ŠPT a II. MPT.

V prvý deň exkurzie sme zavítali na zámok Lednice, do letného sídla slávneho šľachtického rodu Lichtenštajnovcov, ktorí dodnes vládnu v malom Lichtenštajnskom kniežatstve medzi Rakúskom a Švajčiarskom . Žiaci okrem zámku mali možnosť vidieť veľkolepý park zámku s minaretom. Nasledujúci deň sme sa spoločne kochali pamiatkami Prahy, kde sme na vlastné oči videli Pražský hrad, Katedrálu sv. Víta. Na nádvorí hradu sme sledovali výmenu hradnej stráže.

Na Staromestskom námestí nás očaril svetoznámy Orloj. Karlov most ponad Vltavu nás uchvátil svojou majestátnosťou. Na moste nás milo prekvapili pražskí pouliční umelci.  Romantická Kampa nám odkryla pražské Benátky.

Václavské námestie nám otvorilo priestor na obdiv najznámejšej ulice  Prahy, kde sme všetci cítili prepych sálajúci z každej strany historického miesta. Poslednou zástavkou nášho výletu bola socha sv. Václava na koni, ktorá uzavrela našu prehliadku mesta. V sobotu 15. júna sme sa klimatizovaným autobusom a nádhernými zážitkami vrátili domov.

Comments are closed.